Kdy jindy než teď (s)plnit si své sny?

Foto na web 7

Nech se, holka, překvapit!

Byla, nebyla jedna obyčejná dívka, která od dětství měla bujnou fantazii. Ráda si hrála s příběhy a vymýšlela pokračování pohádek, protože si přála, aby v její mysli nikdy neskončily.

Únik do světa fantazie se stal její podporou během pobytů v zahraničí, kdy od útlého věku každé čtyři roky měnila prostředí a občas se mezi odlišnými kulturami ztrácela. Aby mohla snáz čelit nesnadným situacím, uchýlila se do svého bezpečného vnitřního prostoru, kde našla místo pro zklidnění své přehlcené mysli.

odrážka brko

Životní náraz jako uvědomění si bytí

Roky plynuly dál a z té dívky se stala žena, která dospěla moc rychle. Své dítě v sobě potlačovala a našeptávala mu: na snění není čas, jsi dospělá, prober se a konečně si uvědom, že život není pohádka! Pokračovala ve vzorcích, které se táhla dál. Až jednoho dne se věci postupně začaly měnit…

Narodila se jí vysněná dcerka, která si však do života přinesla těžké kombinované postižení. Léta plynula a spolu s manželem se naučila proplouvat nově nastavenou každodenností. Když se už zdálo, že jejich dny jsou čím dál víc naplněné radostí, smíchem a stabilitou, udeřila další rána. Její rodiče náhle onemocněli a spolu s dcerkou se stali závislí na péči druhých. 

V okamžicích, kdy už stála na pokraji sil, zoufalství a velké bezmoci, se ten malý človíček schovaný v hloubi jejího srdce ozval a přiměl ji spojit se s ním. Najednou si uvědomila, že ONA ta žena, která se stále snaží mít vše pod kontrolou, běžně plní očekávání druhých, žije zodpovědně vůči ostatním a překračuje klacky pod nohama, se potřebuje vrátit k příběhům a snům z jejího dětství. 

odrážka_vlnka_text

Naděje umírá poslední

Pohádky se pro ni opět staly důležité, neboť v ní vzbuzovaly pocit NADĚJE, že aby přišlo dobro a život nabral podobu, jakou chceme a po jaké toužíme, tak tomu musí předcházet nějaké to zlo – překážky, bez kterých bychom nebyli tam, kde jsme nyní.

odrážka ruka podpory

Žijeme tady a teď, navzdory či díky všem nesnázím

Život se má žít a nepřežívat, navzdory těžkým životním výzvám nebo právě díky nim. Vykročila tedy vstříc k plnění svých vlastních tužeb. 

Začala studovat zákoutí lidské psyché a prošla hloubkovým výcvikem v daseinanalýze, čímž poznala samu sebe na úrovních, o kterých neměla tušení. 

Splnila si sen z dětství a zapsala se do kurzů tance a divadla. Zhlédla se v mentoringu, kde viděla přínos své podpory ostatním. Vrátila se ke psaní a potvrdila si, že slova mohou být nejen skvělou formou tvoření, ale rovněž podpůrným pomocníkem pro sebe-péči a samo léčící procesem.  

Žijte naPLNO

Kdo je ta dívka, která tenkrát musela projít mnohým, aby dnes byla tady a teď? Tou dívkou jsem já a ty řádky popisují můj příběh

Moc ráda provedu i vás na cestě k užívání si života. Společně najdeme odvahu, sílu a motivaci jít dál všemu navzdory a žít naPLNO. 

WordArt_miluji svůj život

Co nabízím?